Įvertinti tie, kurių darbai kalba patys už save

Lietuvos Gydytojų Sąjunga

„Nuoširdžiai dėkojame jums visiems už tai, ką padarėte Lietuvos labui ir ką nuveiksite ateityje. Kiekvieno iš Jūsų gyvenimo pavyzdys – tai gyvas drąsios, kūrybingos, modernios valstybės, aktyviai dalyvaujančios tarptautiniame gyvenime, įrodymas“, – teikdamas ordinus ir medalius sakė Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda. Valstybės dienos proga per 70 Lietuvos ir užsienio piliečių buvo apdovanoti Valstybės ordinais ir medaliais.


Tarp apdovanotųjų buvo ir gydytojai. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanota Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vaikų kardiologė Rita Sudikienė. Šis apdovanojimas mokslo daktarei suteiktas už tūkstančius išgelbėtų vaikų gyvybių diagnozuojant ir gydant įgimtas vaikų širdies ydas bei atliekant vaikų širdies transplantacijas. „Profesionali, empatiška ir nepaprastai atsidavusi darbui gydytoja“. „Ji itin profesionali, visada atsižvelgia ne tik į širdies, bet ir į bendrą būklę, pasiteirauja apie savijautą, duoda patarimų, jei reikia, parekomenduoja kitos srities gydytoją“. Tai tik keletas pacientų ir jų šeimos atstovų atsiliepimų apie šią gydytoją.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu pagerbta Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė gydytoja nefrologė profesorė lnga Arūnė Bumblytė už atsidavimą nefrologijai, organų donorystei, suteikiant viltį gyventi.

Prieš 24 metus atlikta inksto transplantacija Kauno klinikose buvo naujo ligoninės istorijos etapo pradžia, nes netrukus buvo pradėtos atlikti ir kitų organų persodinimo operacijos. Pernai birželio pabaigoje buvo atlikta 700-oji inksto transplantacija. „Šis skaičius rodo mūsų centro brandą. Su kiekviena atlikta inksto transplantacija didėja centro patirtis ir dabar mūsų komanda, kurią sudaro daug specialistų, yra pasiruošusi bet kokiems iššūkiams“, – teigė Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė prof. l. A. Bumblytė.

Prezidentas G. Nausėda Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medalį įteikė Vilniaus universiteto Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro abdominalinės chirurgijos gydytojui docentui Vitalijui Sokolovui. Šis aukščiausios kvalifikacijos medikas apdovanojimą pelnė už atsidavimą ne tik darbui, bet ir žmogiškumui, už atsidavimą organų donorystei, suteikiant viltį gyventi. Jis su profesoriumi Baliu Dainiu 2000 m. Vilniuje pradėjo pirmąsias kepenų transplantacijas. Pasak V. Sokolovo, ypatingų operacijų būna tik keliolika per metus. Pasitaiko, kai transplantacija baigiasi ir 3 val. nakties. „Atsimenu beveik visų pacientų pavardes. Chirurgo veido pacientai nepamiršta daug metų“, – sakė gydytojas chirurgas. „Lietuva – maža šalis, tad transplantacijų daug neatliksi. Štai Rygoje buvo sukurtas inkstų transplantacijos centras visai Latvijai. Nėra tiek daug operacijų, jie turėjo mažai darbo. Atsižvelgiant į gyventojų skaičių, Lietuvoje logiška būtų tikėtis 20 kepenų transplantacijų per metus. Todėl tie specialistai, kurie daro transplantacijas, užsiima ir kitų ligonių gydymu. Kepenų chirurgija yra sudėtinga sritis. Inkstų transplantacija yra daug paprastesnė“, – įsitikinęs doc. V. Sokolovas.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu buvo apdovanotas ir JAV profesorius gydytojas nefrologas Michaelas Yuddas. Jis pagerbtas už išskirtinius nuopelnus gelbstint Lietuvos nefrologinius ligonius 1990–1991 m. bei reikšmingą indėlį stiprinant Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą.
 

                                                                       „Gydytojų žinių“ informacija.


Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 30 d.
VASPV tarnyba parengė standartų šeimos medicinos paslaugai versiją, kuri įsigaliojo 2025 m. gegužės 25 d. Šiuo metu Lietuvoje yra išduota 70 įstaigos akreditavimo pažymėjimų, o apie 35 proc. pacientų yra prisirašę prie įstaigų, akredituotų šeimos medicinos paslaugai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 19 d.
Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtiems įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama gerinti slaugos bei akušerijos paslaugų kokybę, prieinamumą bei saugumą. To pasiekti ketinama suteikiant daugiau teisių slaugytojų padėjėjams, išsamiau reglamentuojant slaugą ir slaugytojų padėjėjų veiklą.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 16 d.
Seimo Audito komitetas kelia klausimus dėl PSDF biudžeto rezervo dydžio pagrįstumo ir maksimalaus dydžio
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 12 d.
Nuo 2025 m. liepos 1 dienos penkios teritorinės ligonių kasos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – prijungiamos prie Valstybinės ligonių kasos (VLK), kuriai pereina visos jų teisės ir pareigos. Šia pertvarka siekiama modernizuoti ir efektyvinti privalomojo sveikatos draudimo vykdymą visos šalies mastu.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 11 d.
Birželio 10 d. po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtoms sveikatos sistemos įstatymo pataisoms, kurias priėmus būtų draudžiama iš pacientų reikalauti papildomų mokėjimų už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Šie pakeitimai įvardijami kaip pirmasis žingsnis, stiprinant viešąjį sveikatos sektorių.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 5 d.
Nesveikas gyvenimo būdas ir fizinio aktyvumo stoka tiesiogiai veda prie daugelio sveikatos problemų. Ten, kur nesuveikia prevencija, tenka įsikišti gydytojams. Kartais tai nutinka pernelyg vėlai. Kainą dėl to moka ne vien pacientai, jų artimieji, bet ir mūsų valstybė.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. birželio 2 d.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) vertins gydymo įstaigų padarytą pažangą ir nustatys įstaigų vadovų bei jų pavaduotojų darbo užmokestį pagal atnaujintus rodiklius. Bus stebima, ar įstaigos racionaliai naudoja finansinius išteklius ir ar laiku bei kokybiškai pacientams suteikia paslaugas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. gegužės 19 d.
Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba primena, kad jau galima prisijungti prie Sveikatos specialistų kompetencijų platformos , kurioje yra kaupiami sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo duomenys gauti nuo šių metų sausio 1 d.
2025 m. gegužės 8 d.
Šiemet minime žymaus vokiečių fiziko Vilhelmo Konrado Rentgeno gimimo 180-ąsias metines. Jis buvo keleto Vokietijos universitetų profesorius. Tai – pirmasis fizikas, 1901 m. gavęs Nobelio fizikos premiją. Jis buvo vienturtis sūnus pasiturinčių gelumbės gamintojų šeimoje, kuri gyveno Lenepe (dabar – Remšeidas). 1848 m. revoliucijos ir politinis sujudimas nulėmė, kad Rentgenų šeima prarado Vokietijos pilietybę ir nusprendė persikelti į Apeldorno miestą Vidurio Rytų Nyderlanduose. Būtent ten Vilhelmas praleido didžiąją dalį vaikystės. Pradinį ir vidurinį išsilavinimą jis įgijo privačiame Martino Hermano van Dorno institute Apeldorne. Būdamas septyniolikos ėmė lankyti Utrechto technikos mokyklą, tačiau jos nebaigė, nes buvo neteisingai apkaltintas mokytojo karikatūros nupiešimu. Būsimojo mokslininko ateitis tada neatrodė šviesi. Pašalintas iš mokyklos ir nelaikęs baigiamųjų egzaminų, jis negalėjo būti priimtas į Utrechto universitetą. Tačiau jis neoficialiai jame lankė fizikos, botanikos, zoologijos ir chemijos paskaitas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. gegužės 6 d.
Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugija ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas organizuoja respublikinę konferenciją „Vaikų gastroenterologija ir mityba 2025“, tai kartu bus ir Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos 7-asis suvažiavimas. Suvažiavimas vyks 2025 m. gegužės 29 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, Didlaukio g. 45, Vilnius. Konferencija vyks gyvai ir nuotoliniu būdu. Konferencija skirta visų specialybių gydytojams, slaugytojams, dietistams, visuomenės sveikatos specialistams. Dalyvaujant gyvai bus dovanojamas 2024 m. išleistas vadovėlis „Vaikų pagrindinių ligų ir būklių diagnostikos ir gydymo algoritmai“.
Daugiau įrašų