Dešimtmetį lauktos Vaikos raidos centro įkurtuvės

Lietuvos Gydytojų Sąjunga

Įvyko simbolinis naujojo modernaus Santaros klinikų vaikų ligų pastato, po kurio stogu įsikūrė Vaiko raidos centras ir Pediatrijos korpusas, atidarymas

„Kokybiškos, modernios paslaugos vaikams, teikiamos aukščiausio lygio specialistų – labai svarbi Santaros klinikų veiklos krypčių. Puikiai suprantame, jog aplinka, kurioje tos paslaugos teikiamos, yra neatsiejama kokybės dalis. Todėl šiandien džiaugiamės, kad savo jauniesiems pacientams ir mūsų klinikų darbuotojams galime užtikrinti veiklą moderniame pastate. Jame įsikūrė Vaiko raidos centras, Vaikų konsultacijų poliklinika, Laboratorija, Pediatrijos centro dienos stacionaras, Retų ligų koordinavimo centras. Galime kiek lengviau atsikvėpti įveikę vieną etapą, bet sutelkiame jėgas, kad sėkmingai įgyvendintume ir kitą – antrojo Pediatrijos korpuso statybas“, – sako VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. 

Profesorius Feliksas Jankevičius prisimena, jog Vaiko raidos centras nuo 2011 m. tapo vienu iš Vaikų ligoninės, kuri tuo metu buvo VUL Santaros klinikų filialas, centru. O 2013 m. dėl kritinės Vaiko raidos centro stogo būklės buvo uždarytas pagrindinis centro pastatas Žvėryne, Vytauto g. 15. Senasis Pediatrijos korpusas baigtas statyti 1988 m. Pastatas buvo projektuotas kaip infekcinė ligoninė, o tai neatitiko tos specifikos, kuri būdinga teikiant paslaugas vaikams. 


Finansavimas Vaiko raidos centro korpuso statybai skirtas iš ES struktūrinių fondų lėšų – 7 139 677 Eur, o Pediatrijos korpusui lėšos gautos iš Valstybės investicijų programos ir VĮ Turto banko – 7 245 428 Eur.

Generalinis direktorius pastebi, jog Vaiko raidos centro integracija į daugiaprofilinę ligoninę – tai kokybinis šuolis teikiant aukščiausio lygio vaikų ir paauglių psichikos sveikatos priežiūros paslaugas tiek pacientams, tiek specialistams. O pediatrijos paslaugų perkėlimas į naująjį korpusą užtikrina modernių, poreikį bei kokybę atitinkančių paslaugų teikimą Lietuvos vaikams ir taip prisideda gerinant šalies vaikų sveikatą, mažinant vaikų sergamumą ir mirtingumą.

„Energetinio karo akivaizdoje investicijos į gydymo įstaigų infrastruktūrą įgauna naują reikšmę – jos prisideda prie tvaresnių valstybės išteklių naudojimo. Šiandien esame liudininkai, kad būtina nuosekliai tęsti ilgalaikes investicijas į gydymo įstaigų pastatus, taip užtikrinant medicinos personalui šiuolaikines darbo sąlygas, pacientams – didesnį paslaugų prieinamumą, valstybei – mažesnę priklausomybę nuo išorės energetinių šaltinių“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 


Projektuojant bei vykdant statinio statybos darbus sprendiniuose įvertinti esminiai reikalavimai: mechaninis patvarumas ir pastovumas; gaisrinė sauga; higiena, sveikata, aplinkos apsauga; naudojimo sauga; apsauga nuo triukšmo; energijos taupymas ir šilumos išsaugojimas; tvarus gamtos išteklių naudojamas. Ant pastato stogo yra įrengti vandens šildymo kolektoriai, leisiantys dalį karšto vandens pasigaminti iš atsinaujinančių išteklių. 

„Džiaugiuosi Santaros komplekso plėtra. Kartu su VU Medicinos mokslo centru atsiras naujos galimybės įtvirtinti Santaros miestelį kaip mokslo, studijų ir klinikinio gydymo centrą. Tikiu, kad sėkmingai bendradarbiaudami su ministerija ir išorės partneriais galime dar labiau prisidėti prie kvalifikuotos ir naujausiais mokslo atradimais pagrįstos pagalbos žmonėms", – teigia VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.


2025 m. gegužės 8 d.
Šiemet minime žymaus vokiečių fiziko Vilhelmo Konrado Rentgeno gimimo 180-ąsias metines. Jis buvo keleto Vokietijos universitetų profesorius. Tai – pirmasis fizikas, 1901 m. gavęs Nobelio fizikos premiją. Jis buvo vienturtis sūnus pasiturinčių gelumbės gamintojų šeimoje, kuri gyveno Lenepe (dabar – Remšeidas). 1848 m. revoliucijos ir politinis sujudimas nulėmė, kad Rentgenų šeima prarado Vokietijos pilietybę ir nusprendė persikelti į Apeldorno miestą Vidurio Rytų Nyderlanduose. Būtent ten Vilhelmas praleido didžiąją dalį vaikystės. Pradinį ir vidurinį išsilavinimą jis įgijo privačiame Martino Hermano van Dorno institute Apeldorne. Būdamas septyniolikos ėmė lankyti Utrechto technikos mokyklą, tačiau jos nebaigė, nes buvo neteisingai apkaltintas mokytojo karikatūros nupiešimu. Būsimojo mokslininko ateitis tada neatrodė šviesi. Pašalintas iš mokyklos ir nelaikęs baigiamųjų egzaminų, jis negalėjo būti priimtas į Utrechto universitetą. Tačiau jis neoficialiai jame lankė fizikos, botanikos, zoologijos ir chemijos paskaitas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. gegužės 6 d.
Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugija ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas organizuoja respublikinę konferenciją „Vaikų gastroenterologija ir mityba 2025“, tai kartu bus ir Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos 7-asis suvažiavimas. Suvažiavimas vyks 2025 m. gegužės 29 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, Didlaukio g. 45, Vilnius. Konferencija vyks gyvai ir nuotoliniu būdu. Konferencija skirta visų specialybių gydytojams, slaugytojams, dietistams, visuomenės sveikatos specialistams. Dalyvaujant gyvai bus dovanojamas 2024 m. išleistas vadovėlis „Vaikų pagrindinių ligų ir būklių diagnostikos ir gydymo algoritmai“.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 16 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga pateikė pastabas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl įstatymų projektų, susijusių su priemokomis, tobulinimo, susipažinusi su Sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo projektu ir lydimaisiais įstatymų projektais (toliau – Pakeitimai), aiškinamuoju raštu, pateiktais 2025-03-28 derinimui institucijoms ir visuomenei (iki 2025-04-11), TAIS Nr. 25-5262, siūlymu pritarti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 9, 10 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 8, 11, 13 ir 76 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-2790 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 4 d.
Įgyvendindama Vyriausybės programą, SAM teikia įstatymų pakeitimus, kurie turėtų užtikrinti, kad iš pacientų nebūtų reikalaujama papildomų mokesčių už valstybės lėšomis teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. balandžio 2 d.
2025 m. kovo 20–22 d. Briuselyje įvyko Europos nuolatinio gydytojo komiteto (CPME) Asamblėja, kuri pažymėjo svarbų žingsnį sprendžiant visuotinę gydytojų krizę Europoje. Susitikimas prasidėjo Europos Parlamente, kur CPME delegatai susitiko su naujaisiais Sveikatos komiteto nariais – dr. András Kulja ir Tilly Metz.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 19 d.
Lietuvos gydytojų sąjunga, atstovaudama šalies gydytojų pažeidžiamus interesus dėl Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d. numatyto draudimo įgyvendinimo, kreipėsi į LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą ragindama atkreipti dėmesį į problemą, susiklosčiusią dėl teisinio reguliavimo pakeitimo sukeliamų neigiamų pasekmių sveikatos priežiūros sistemai ir paslaugų prieinamumui.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. kovo 6 d.
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba (GMPT) pradeda teikti paslaugas atnaujinta tvarka.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Seimo narė Jurgita Šukevičienė užregistravo pakeitimų projektą, kuriuo siūlo keisti nuostatą dėl sveikatos priežiūros įstaigų vadovų skyrimo antrai kadencijai.
Autorius Lietuvos Gydytojų Sąjunga 2025 m. vasario 20 d.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pristatė naujosios Vyriausybės programos prioritetus sveikatos srityje.
Daugiau įrašų