Dėl blogėjančios finansinės situacijos sistemoje atsakomybė verčiama medikams
Lietuvos Gydytojų Sąjunga
Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas informavo tarybą apie tai, jog tikimybė, kad Šakos kolektyvinė sutartis bus pasirašyta, deja, mąžta, yra esminis nesutarimas – SAM noras iš sutarties eliminuoti MMA, t. y. kertinį saugiklį, kuris lėmė Jūsų DU augimą 2017–2021 m. ir kuris taip pat įpareigotų Vyriausybę skirti lėšų DU kelti 2022–2024 m. Vietoj to siūloma MMA keisti SAM nustatomu baziniu dydžiu, kuris priklausys nuo finansinių galimybių arba jį nusistatys vietose. Paprasčiau tariant, pareiga didinant MMA šalyje indeksuoti atlyginimus medikams ir tam skirti lėšas dingsta.
Dėl prastėjančio finansinės įstaigų situacijos atsakomybė verčiama darbuotojams, t.y. Šakos kolektyvinėje sutartyje įtvirtintoms garantijoms.
Tai savo pasisakyme Sveikatos reikalų komitete pažymi viceministrė (1.02.22 iki 1.03.15):
Dėl prastėjančio finansinės įstaigų situacijos atsakomybė verčiama darbuotojams, t.y. Šakos kolektyvinėje sutartyje įtvirtintoms garantijoms.
Tai savo pasisakyme Sveikatos reikalų komitete pažymi viceministrė (1.02.22 iki 1.03.15):
LGS prezidento nuomone, Gydytojų sąjunga privalo ginti gydytojų interesus, kurie užfiksuoti galiojančioje sutartyje, perkelti juos į naująją, valstybė turi pareigą finansuoti išaugusias sistemos išlaidas nebandydama šios naštos perkelti ant medikų pečių.
Pilnas vaizdo įrašas:

Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugija ir Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas organizuoja respublikinę konferenciją „Vaikų gastroenterologija ir mityba 2025“, tai kartu bus ir Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos 7-asis suvažiavimas. Suvažiavimas vyks 2025 m. gegužės 29 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete, Didlaukio g. 45, Vilnius. Konferencija vyks gyvai ir nuotoliniu būdu. Konferencija skirta visų specialybių gydytojams, slaugytojams, dietistams, visuomenės sveikatos specialistams. Dalyvaujant gyvai bus dovanojamas 2024 m. išleistas vadovėlis „Vaikų pagrindinių ligų ir būklių diagnostikos ir gydymo algoritmai“.

Lietuvos gydytojų sąjunga pateikė pastabas Sveikatos apsaugos ministerijai dėl įstatymų projektų, susijusių su priemokomis, tobulinimo, susipažinusi su Sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo projektu ir lydimaisiais įstatymų projektais (toliau – Pakeitimai), aiškinamuoju raštu, pateiktais 2025-03-28 derinimui institucijoms ir visuomenei (iki 2025-04-11), TAIS Nr. 25-5262, siūlymu pritarti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 11 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymo, Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 9, 10 ir 26 straipsnių pakeitimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo Nr. I-552 8, 11, 13 ir 76 straipsnių pakeitimo įstatymo Nr. XIV-2790 6 straipsnio pripažinimo netekusiu galios.

2025 m. kovo 20–22 d. Briuselyje įvyko Europos nuolatinio gydytojo komiteto (CPME) Asamblėja, kuri pažymėjo svarbų žingsnį sprendžiant visuotinę gydytojų krizę Europoje. Susitikimas prasidėjo Europos Parlamente, kur CPME delegatai susitiko su naujaisiais Sveikatos komiteto nariais – dr. András Kulja ir Tilly Metz.

Lietuvos gydytojų sąjunga, atstovaudama šalies gydytojų pažeidžiamus interesus dėl Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 30 str. 1 d. numatyto draudimo įgyvendinimo, kreipėsi į LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetą ragindama atkreipti dėmesį į problemą, susiklosčiusią dėl teisinio reguliavimo pakeitimo sukeliamų neigiamų pasekmių sveikatos priežiūros sistemai ir paslaugų prieinamumui.